Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på Värmlandsarkiv. Värmlandsarkiv ingår i Region Värmlands kulturenhet.

Besöksadress: 
Värmlandsarkivs kansli
Hööksgatan 2 
Karlstad

Postadress: 
Värmlandsarkiv 
Box 475  
651 11 Karlstad

Telefon (kansliet): 054-701 11 50  (Telefontid 10.00 – 12.00) 
Telefon (forskarsalen); 054-701 11 80 (Samma telefontid som öppettid)
Fax: 054-15 76 20 
E-post: varmlandsarkiv@regionvarmland.se

Bild på Anders Lund

Anders Lund

Chef, Värmlandsarkiv

Värmlandsarkiv

054-701 11 70

anders.lund@regionvarmland.se

Bild på Petra Berglund

Petra Berglund

1:e arkivarie

Värmlandsarkiv

Chef för avdelningen Forsknings- och myndighetsservice

054-701 11 52

petra.berglund@regionvarmland.se

Bild på Monica Dahlgren

Monica Dahlgren

1:e arkivarie

Värmlandsarkiv

Chef för avdelningen Logistik och produktion

054-701 11 56

monica.dahlgren@regionvarmland.se

Bild på Jan Löfgren

Jan Löfgren

1:e arkivarie

Värmlandsarkiv

PuL-ombud

054-701 11 60

jan.lofgren@regionvarmland.se

Bild på Kristina Hellberg

Kristina Hellberg

Arkivarie

Värmlandsarkiv

054-701 11 57

kristina.hellberg@regionvarmland.se

Bild på Helena Säther

Helena Säther

Ekonomiadministratör

Värmlandsarkiv

054-701 10 24

helena.sather@regionvarmland.se

Bild på Elin Furu

Elin Furu

Arkivarie

Värmlandsarkiv

054 701 11 75

elin.furu@regionvarmland.se

Bild på Magnus Hakala

Magnus Hakala

Arkivarie

Värmlandsarkiv

054-701 11 73

magnus.hakala@regionvarmland.se

 

Övrig personal:

Anneli Bihl, Arkivarie Värmlandsarkiv

Ingela Bäckman, Arkivhandläggare Värmlandsarkiv

Fredrik Danielsson, Arkivarie Värmlandsarkiv

Martha Jansson, Arkivassistent Värmlandsarkiv

Ola Lundström, Arkivassistent Värmlandsarkiv

Lisa-Marie Monsén, Arkivarie Värmlandsarkiv

Olle Nilsson, Arkivpedagog Värmlandsarkiv

Kristine Novika-Svensson, 1:e bokbindare Värmlandsarkiv

Eva-Gullan Näsström, Arkivassistent Värmlandsarkiv

Maria Olofson, Arkivarie Värmlandsarkiv

Anders Wennerström, Arkivassistent Värmlandsarkiv

Karin Wiik, Arkivhandläggare/IT-Administratör Värmlandsarkiv

Sidan uppdaterades den 25 januari, 2017