Arbetsplatser

Som ST-läkare kan du jobba på vårdcentraler och mottagningar i Region Värmland.

Allmänmedicin

Studierektorer

Västra: Anders Plate
anders.plate@regionvarmland.se

Centrala: Johanna Glennert
johanna.glennert@regionvarmland.se

Östra: Carin Krödel Boellke
carin.krodel.boellke@regionvarmland.se

Norra: Marie-Louise Mauritzon
marie-louise.mauritzon@regionvarmland.se

Anestesi

Studierektor: Daniel Smole
daniel.smole@regionvarmland.se

Barn- och ungdomsmedicin

Studierektor: Eva Albinsson
eva.albinsson@regionvarmland.se

Barn- och ungdomspsykiatri

Verksamhetschef: Maria Svensson
maria.svensson@regionvarmland.se

Kardiologi

Studierektor: Edit Floderer
flodereredit.nalgyzoltanne@regionvarmland.se

Klinisk fysiologi och Radiologi

Studierektor: Maria Andersson
maria.m.andersson@regionvarmland.se

Hudkliniken

Studierektor: Robert Holik 
robert.holik@regionvarmland.se

Infektionskliniken

Studierektor: Staffan Tevell
staffan.tevell@regionvarmland.se

Internmedicin inklusive geriatrik

Studierektor: vakant

Kirurgi och urologi

Studierektror: Karin Ouchterlong
karin.ouchterlong@regionvarmland.se

Klinisk kemi

Verksamhetschef: Birgit Eriksson
birgit.eriksson@regionvarmland.se

Neurologi

Studierektor: Felix Andler
felix.andler@regionvarmland.se

Njurmedicin

Studierektor: Jana Smrzova
jana.smrzova@regionvarmland.se

Obstetrik och gynekologi

Studierektor: Katarina Björkman
katarina.bjorkman@regionvarmland.se

Onkologi

Studierektor: Britta Lödén
britta.loden@regionvarmland.se

Ortopedi

Studierektor: Erik Nyqvist
erik.nyquist@regionvarmland.se

Patologi

Studierektor: Henrik Edvardsson
henrik.edvardsson@regionvarmland.se

Psykiatri

studierektor: Kerstin Stahl
kerstin.stahl@regionvarmland.se

Ögonklinik

Studierektor: Jesper Crafoord
jesper.crafoord@regionvarmland.se

Öron-, näs- och halsklinik

Studierektor: Anne Renberg
anne.renberg@regionvarmland.se