Asylsjuksköterskor

Här finner du kontaktuppgifter till regionens asylsjuksköterkor och vilka områden de jobbar i.

 

Amina Normark                                                                                                amina.normark@regionvarmland.se            0563 – 475 02 

Torsby, Likenäs, Ekshärad, Hagfors, Munkfors och Sunne

 

Maj Möller                                                                                                                    maj.moller@regionvarmland.se                    0533 - 810 29

Säffle                

 

Britt-Karin Ingebro                                                                                                           brittkarin.ingebro@regionvarmland.se              0555 - 432 25

Grums

 

Catharina Eriksson Sandbäck                                    catharina.sandback.eriksson@regionvarmland.se               0570 - 71 27 51

Arvika, Årjäng och Eda

 

Maria Svanström                                                                                       maria.svanstrom@regionvarmland.se           054 - 61 68 28

Karlstad och Hammarö

 

Anna Zibarts Gustafsson                                                                                        anna.m.zibarts.gustafsson@regionvarmland.se                   054 - 61 42 31

Karlstad, Kil och Forshaga

 

Elisabeth Waller                                                                                                 elisabeth.waller@regionvarmland.se           0550 - 861 40

Karlstad och Kristinehamn

 

Katarina Puhls                                                                                                     katarina.puhls@regionvarmland.se               054 – 61 51 72

Karlstad, Torsby, Hagfors, Munkfors och Sunne

 

Malin Dullum                                                                                                                   malin.dullum@regionvarmland.se               0590 - 188 25

Filipstad och Storfors