Kontakta oss som arbetar med regional utveckling

Börja med det viktigaste. Skriv i ingressen det viktigaste ur innehållet eller en sammanfattning, så läsaren snabbt får en överblick och koll på vad sidan handlar om.

Eleonor Åkerlund

Regional utvecklingsdirektör
Telefon: 010-833 10 58
Mobil: +46724585458
E-post: eleonore.akerlund@regionvarmland.se

Rebecka Hallén Jorquera

Enhetschef
Telefon: 010-833 10 99
Mobil: +46724635299
E-post: rebecka.jorquera@regionvarmland.se

Fredric Norlin

Enhetschef
Telefon: 010-833 10 02
Mobil: +46724585477
E-post: fredric.norlin@regionvarmland.se

Sandra Svennberg

Enhetschef
Telefon: 010-833 18 94
Mobil: +46725411094
E-post: sandra.svennberg@regionvarmland.se

Lotta Carlborg

Ledningsstrateg
Telefon: 010-833 11 35
Mobil: +46724684335
E-post: lotta.carlborg@regionvarmland.se

Regina Matsson

HR-konsult
Telefon: 010-833 10 08
Mobil: +46730648073
E-post: regina.mattsson@regionvarmland.se

Agnetha Nilsson

Nämndsekreterare
Telefon: 010-833 18 38
Mobil: +46761082500
E-post: agnetha.nilsson@regionvarmland.se

Lars Palmgren

Controller
Telefon: 010-831 42 81
Mobil: +46706437594
E-post: lars.palmgren@regionvarmland.se

Maria Frisk

Näringslivsstrateg
Telefon: 010-833 10 41
Mobil: +46724684967
E-post: maria.frisk@regionvarmland.se

Ingrid Ivars

Projektledare
E-post: ingrid.ivars@regionvarmland.se

Anders Olsson

Strateg forskning och innovation
Telefon: 010-833 10 25
Mobil: +46706187755
E-post: anders.olsson@regionvarmland.se

Björn Eiderbrant

Näringslivsutvecklare, företagsstöd
Telefon: 010-831 99 31
E-post: bjorn.eiderbrant@regionvarmland.se

Marko Lasic

Näringslivsutvecklare, företagsstöd
Telefon: 010-831 99 32
Mobil: +46725970632
E-post: marko.lasic@regionvarmland.se

Benjamin Amukena Nyqvist

Projektmedarbetare
Telefon: 010-833 10 42
Mobil: +46706187764
E-post: benjamin.amukena.nyqvist@regionvarmland.se

Linda Janliden Resare

Utvecklingsledare
Telefon: 010-833 10 92
Mobil: +46702471668
E-post: linda.janliden.resare@regionvarmland.se

Anna Stålhammar

Projektledare, Verksamt
Telefon: 010-833 10 28
Mobil: +46730799835
E-post: anna.stalhammar@regionvarmland.se

Helene Vogelman

Projektledare
Telefon: 010-833 10 40
Mobil: +46721217267
E-post: helen.vogelmann@regionvarmland.se

Jan-Erik Andrén

Regional Utvecklingsledare, validering
Telefon: 010-833 11 10
Mobil: +46724684910
E-post: jan-erik.andren@regionvarmland.se

Ulrica Matthed Bergström

Strateg, kompetensförsörjning
Telefon: 010-833 10 64
Mobil: +46724579850
E-post: ulrica.matthedbergstrom@regionvarmland.se

Gunilla Evers

Strateg, jämställdhet
Telefon: 0108331027
Mobil: +46706187757
E-post: gunilla.evers@regionvarmland.se

Marianne Nilsson

Strateg, jämställdhet
Telefon: 010-833 10 54
Mobil: +46702104232
E-post: marianne.nilsson@regionvarmland.se

Sara Sundström

Projektledare Attraktionskraft Värmland
Telefon: 010-833 10 31
Mobil: +46724684201
E-post: sara.sundstrom@regionvarmland.se

Jenny Wallmenius Höög

Regional utvecklingsstrateg, strategiska påverkansfrågor och Varumärket Värmland
Telefon: 010-833 11 21
Mobil: +46702205610

E-post: jenny.hoog@regionvarmland.se

Malin Vikner

Regional utvecklingsstrateg, Värmlandsstrategin
Telefon: 010-833 10 77
Mobil: +46722327429

malin.vikner@regionvarmland.se

Kaltum Hussein

Handläggare
E-post: kaltum.hussein@regionvarmland.se

Johan Lundgren

(föräldraledig 1 juni 2022 – 31 jan 2023)

Regional utvecklingsledare, Dialog Sverige – Norge
Telefon: 010-833 10 06
Mobil: +46724684282
E-post: johan.lundgren@regionvarmland.se

Camilla Tellås

Internationell strateg, EU
Telefon: 010-833 10 32
Mobil: +46730707490
E-post: camilla.tellas2@regionvarmland.se

Simon Fredholm

Internationell handläggare, Region Värmland European Office
Telefon: 010-833 10 65
Mobil: +46724576717
E-post: simon.fredholm@regionvarmland.se

Kajsa Sundström Van Zeveren

Head of Office Region Värmland European Office
Telefon: +32 (0)474-98 95 14
E-post: kajsa.sundstrom@regionvarmland.se

Angelica Jacobo

Regional digitaliseringskoordinator
Telefon: 010-833 10 84
Mobil. +46724579851
E-post: angelica.jacobo@regionvarmland.se

Erik Larsson

Regional bredbandskoordinator
Telefon: 010-833 10 39
Mobil: +46730799829
E-post: erik.larsson@regionvarmland.se

Mattias Landin

Trafikstrateg
Telefon: 010-833 10 61
Mobil: +46705444632
E-post: mattias.landin@regionvarmland.se

Marcus Smedman

Infrastrukturstrateg
Telefon: 010-833 10 34
Mobil: +46703915340
E-post: marcus.smedman@regionvarmland.se

Sofia Nibblén Berntsson

Projektledare, Bioeconomy Region in Scandinavia
Telefon: 010-833 18 04
Mobil: +46702935064
E-post: sofia.nibblen-berndtsson@regionvarmland.se

Daniel Ekström

Projektledare, Energikontor Värmland
Telefon: 010-833 10 22
Mobil: +46724690347
E-post: daniel.ekstrom@regionvarmland.se

Dag Hallén

Strateg, bioekonomi, klimat och energi
Telefon: 010-833 10 95
Mobil: +46702376514
E-post: dag.hallen@regionvarmland.se

Maria Lindeberg

Projektledare, Miljödriven Tillväxt
Telefon: 010-833 11 18
Mobil: +46730710197
E-post: maria.lindeberg@regionvarmland.se

Eva Lingwall

Projektledare, Hållbar utveckling
Telefon: 010-833 10 96
Mobil: +46702451960
E.post: eva.lingwall@regionvarmland.se

Veronica Nilsson

Projektledare, Digitala verktyget
E-post: veronica.nilsson@regionvarmland.se

Emma Andersson

Beredningshandläggare
Telefon: 010-833 10 47
Mobil: +46724684653
E-post. emma.andersson4@regionvarmland.se

Emma Mattsson

Samordnare projektekonomi
Telefon: 010-833 10 46
Mobil: +46724684652
E-post: emma.mattsson2@regionvarmland.se

Jens Nilsson

Projektcontroller
Telefon: 010-833 10 14
Mobil: +46706297820
E-post. jens.nilsson@regionvarmland.se

Maria Sonesson

Projektekonom
Telefon: 010-833 10 10
Mobil: +46724684884
E-post: maria.sonesson2@regionvarmland.se

Linda FLorén

Projektekonom
E-post: linda.floren@regionvarmland.se

Fredrik Örtlund

Föräldraledig
Beredningshandläggare
Telefon: 010-833 10 53
Mobil: +46768346184
E-post: fredrik.ortlund@regionvarmland.se

Anna-Karin Tollin

Analytiker, samordnare
Telefon: 010-833 19 77
Mobil: +46724684199

E-post: annakarin.tollin@regionvarmland.se

Samuel Gök

Analytiker
Telefon: 010-833 10 56
Mobil: +46724684589

E-post: samuel.gok@regionvarmland.se

Sara Sandström

Analytiker
Telefon: 010-833 10 48
Mobil: +46725544789

E-post: sara.sandstrom@regionvarmland.se

Anna Stålhammar Gärdin

Kommunikatör
Telefon: 010-831 40 04
Mobil: +46724579836

E-post: anna.gardin@regionvarmland.se

Rebecca Lindholm

Kommunikatör
Telefon: 010-833 10 80
Mobil: +46722255271

E-post: rebecca.lindholm@regionvarmland.se

Fredrik Nordensson

Kommunikatör, Bioeconomy Region in Scandinavia och Verksamt
Telefon: 010-831 61 08
Mobil: +46724684671

E-post: fredrik.nordensson@regionvarmland.se

Emely Sandsjoe

Kommunikatör, Varumärket Värmland
Telefon: 010-833 10 81
Mobil: +46722373672
E-post: emely.sandsjoe@regionvarmland.se

Kristofer Brüngel

Kommunikatör, Attraktionskraft Värmland och Hållbara Värmland
Telefon: 010-833 10 70
Mobil: +46736568890
E-post: kristofer.brungel@regionvarmland.se

Sidan uppdaterad

Hjälpte sidan dig?

Till toppen